piątek, 19 grudnia 2014

Jasełka



Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi
Jasełka to widowisko, które tworzy magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W czwartkowy wieczór rodzice i dziadkowie zostali zaproszeni do obejrzenia bożonarodzeniowego przedstawienia przygotowanego przez ich pociechy. Do Świętej Rodziny, której towarzyszą wierni pasterze, przybywają znane postacie bajkowe. Dziewczynka z zapałkami przypomina, że „choć to była noc święta, nikt o głodnych dzieciach nie pamiętał”. Pinokio obiecuje, że chociaż „broił niemało, ale jednak się poprawił, wrócił do swojego ojca i głupstwa zostawił”. Wskazuje, kogo tak naprawdę należy słuchać. Pojawia się też Kopciuszek gotowy do pomocy tym, którzy tego potrzebują. Beztroskie  Smerfy  zachęcają wszystkich do zgody, a  Calineczka dziękuje Bogu za to, że stworzył piękny świat. Sierotka Marysia, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek obdarowują Jezusa tym, co mają: poduszeczką, jagodami, rogalikami i miodem. Do szopki przyszli też najmłodsi, aby wyrazić wdzięczność za narodzenie Pana. Kuba, który wcielił się w rolę  św. Józefa  zachęcał  „Niech wszystkie dzieci Was  naśladują, i  dobrze postępować ciągle próbują”. W świąteczny nastrój wprowadzały wszystkich śpiewane i grane pastorałki i kolędy.
Przedstawienie zakończyły słowa:
”Na usta się cisną serdeczne życzenia,
Niechże mały Jezus łaską opromienia.
I niech da dni dobre , dni pełne miłości.
I niech Boży pokój w  naszej szkole gości”.
Na dzieciach duże wrażenie zrobiła zaśpiewana  wspólnie kolędą "Lulajże Jezuniu".










czwartek, 18 grudnia 2014

życzonka

Wesołych Świąt i szczęścia w Nowym Roku
Rodzicom, Dzieciom i Pani
/wspólnie zredagowane życzenia w czasie lekcji/

poniedziałek, 15 grudnia 2014

Zaproszenie na Jasełka

W czwartek 18 grudnia o 19:00 zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo do obejrzenia bożonarodzeniowego przedstawienia i wspólnego śpiewania pastorałek.

Świąteczny kiermasz

We wtorek 16 grudnia
 od 16:30 kiermasz ozdób świątecznych,
 o 17:00 zebranie z rodzicami /przewidywane oceny semestralne/, 
o 17:30 koncert kolęd.

piątek, 12 grudnia 2014

Pierwsza lekcja historii










12 grudnia  rozpoczęliśmy swoją „przygodę z historią”. W Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali Małego Powstańca podczas zajęć  uczniowie mieli okazję poznać  podstawowe fakty dotyczące okupacji hitlerowskiej w Polsce. Dowiedzieli się, w jaki sposób Polacy walczyli z okupantem i  jak przygotowywali się do powstania. Korzystając ze zdjęć i innych materiałów podczas pracy grupowej próbowali zrozumieć,  jak działały organizacje konspiracyjne.  Oglądaliśmy fragmenty ekspozycji muzeum dotyczące m.in.  drukowania, tajnego nauczania, czy też produkcji broni. Podczas pobytu w muzeum towarzyszyły nam odgłosy bombardowanej Warszawy. Mijając eksponaty  dochodziliśmy do wniosku, jak bogata jest nasza historia i ile jeszcze mamy do poznania.
 Na zakończenie zajęć uczniowie stali się  konspiratorami; przybierali pseudonimy i uczyli  się szyfrować wiadomości. Była to bardzo ciekawa, pierwsza lekcja historii - jak się potem okazało prowadzona przez mieszkankę Zielonki – panią Urszulę Szałatę.

Teatr - klasą



W ramach mikołajkowej niespodzianki uczestniczyliśmy w nowatorskim, edukacyjnym spektaklu muzycznym pt. „Wanna Archimedesa”.
Oto gasną światła i scena teatru zamienia się w laboratorium pełne sprzętów niezbędnych do przeprowadzania  eksperymentów. Profesor Rozumny i jego asystentka magistra Potakiewicz  wprowadzają  widzów w niezwykły świat odkryć. Profesor nie waha się zanurzyć w wannie, aby lepiej poznać prawo Archimedesa, razem z Kolumbem odkrywa Amerykę, przeprowadza doświadczenia dotyczące grawitacji, ulega czarowi chińskich cieni, żeby w końcu stwierdzić, że najważniejszym wynalazkiem jest odkrycie koła. Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie,  że  ogromny wpływ na rozwój cywilizacji miały wynalazki. Dzieciom przypadły do gustu pełne humoru piosenki  szczególnie o odkryciu dynamitu, czy  o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce i  wynalazku parowozu Szkota - Jamesa Watta. Duże wrażenie wywarły ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno – tanecznej.
Była to zabawna, ale jednocześnie niezwykle pouczająca lekcja.

niedziela, 7 grudnia 2014

Literackie sukcesy naszych uczniów

Osiem osób z naszej klasy wzięło udział w konkursie "Jesienne rymy" .Powstały  piękne wiersze na temat jesieni. Jury przyznało:
II miejsce
Julii Gawerek i  Aleksandrowi Skoniecznemu,

Wyróżniono  wiersz  Patryka Myślińskiego.
Brawo! 

Sportowe sukcesy naszych uczniów

W Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii:
Dziewczynki 2006, Kinga Tomczuk zajęła - III miejsce
Chłopcy 2006, Aleksander Skonieczny zajął - II miejsce a Piotr Woźnica zajął - III miejsce :)
Na cześć mistrzów, hip hip hurrrrrra!!!!
Gratulujemy!

piątek, 5 grudnia 2014

Jasełka

Pracujemy nad bożonarodzeniowym przedstawieniem. Jeśli wszystko dobrze pójdzie chcemy wystawić je najpierw dla rodziców 18 grudnia o 19:00, a 19 grudnia dla dzieci  z  SP 1
Przypominam, że we wtorek 16 grudnia  od 17:00  kiermasz ozdób i zebranie rodziców.

Konkurs czytania ze zrozumieniem

W środę odbędzie się konkurs czytania ze zrozumieniem.W najbliższy poniedziałek eliminacje klasowe dla chętnych dzieci.

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Paczka - pomoc Polakom na Wschodzie

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej prosi o wsparcie akcji - pomoc Polakom na Wschodzie. Znaczącym udziałem w akcji będzie przygotowanie 1 lub 2 paczek w każdej klasie /koszt paczki ok. 70 zł/
Zawartość paczki
- kartka z życzeniami
- cukier
- kasza gryczana lub jęczmienna
-  ryż w torebkach
 - herbata ekspresowa
- kawa
- kakao
- szynka konserwowa
- konserwy mięsne
- konserwy rybne
- margaryna do smarowania
- orzeszki ziemne
- czekolady, ciasteczka, cukierki

Konkurs kolęd i pastorałek

Fundacja wychowania przez sztukę i Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce zachęcają do wzięcia udziału w Festiwalu kolęd i pastorałek.Zadaniem uczestnika jest zaprezentowanie kolędy lub pastorałki / mile widziane stare, zapomniane teksty/
Kryteria oceniania
- interpretacja utworu oraz ogólne wrażenia
- bezbłędne wykonanie
- umiejętności wokalne uczestnika
- czystość intonacyjna oraz poprawność rytmiczna
Zgłoszenia do 31 XII, konkurs odbędzie się 8 I o 9:30 w SAT.

Konkurs plastyczny

Konkurs polega na wykonaniu kartki świątecznej /technika dowolna/.
W prawym dolnym rogu na odwrocie kartki należy umieścić dane o uczestniku.10 grudnia najładniejsze kartki zostaną przekazane organizatorowi /nauczycielowi świetlicy/
Kryteria
- zgodność z tematem
- estetyka wykonania i wkład pracy
- pomysłowość i oryginalność formy
Rozstrzygnięcie konkursu 12 grudnia
Za najładniejsze kartki uczniowie otrzymają dyplomy i upominki.

Gratulacje!




Było pięknie!!!

Występ na deskach prawdziwego teatru nie zdarza się często.30 listopada w Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki w ramach Bajkowego Festiwalu Teatralnego zaprezentowaliśmy sztukę na motywach  „Bajki o małym Grzesiu”. Główne przesłanie festiwalu to profilaktyka. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, aktorzy chcieli uświadomić, jak ważne są zasady zdrowego stylu życia..
Oto beztroski Grześ nawet w trakcie zabawy podkrada z kuchni cukierki i inne słodkości. W konsekwencji, z powodu bólu zęba konieczna jest wizyta u dentysty. Pani stomatolog udziela chłopcu kilku rad. Jednak Grześ tak bardzo „lubi kolorowe  żelki, że chowa je pod poduszkę na wypadek wszelki”. W nocy, we śnie kuszą go przepyszne cukiereczki, a potem śni mu się, że jego zęby szorują dzielne krasnoludki. Niestety sen przerywają próchniaki agresywnie atakując zęby.  Przerażony chłopiec zrywa się z łóżka i po przemyśleniu swojego postępowania za radą rodziny zachęca widzów:
„gdy chcesz byś piękna, rześka i młoda,
odżywiaj się tym, co daje przyroda.
 I szoruj zęby każdego dnia,
 a będziesz zdrowa, pa”
Jury wysoko oceniło dynamikę, oprawę muzyczną, grę aktorską i dekoracje przyznając naszym uczniom pierwsze miejsce. Prezes fundacji Dzieci - Dzieciom  wręczając dyplomy i nagrody podkreślił wysoką wartość edukacyjną przedstawienia, a entuzjastyczne brawa publiczności utwierdziły nas w przekonaniu, że godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę.

czwartek, 27 listopada 2014

Niedzielny wyjazd

W niedzielę zbiórka i wyjazd o godzinie 13:30. Jedzie 35 osób na przedstawienie i 12 osób z chóru. Autobus jest 60 - osobowy. Jest więc tylko kilka miejsc wolnych w autokarze. Nasz występ jest ok 16:20. Festiwal kończy się ok 19. Wrócimy ok 20. Rodzice, którzy po występie chcą wrócić z dziećmi do domu jak najbardziej mogą podjąć taką decyzję. Po przedstawieniu  organizator imprezy zaprasza  dzieci na posiłek.

sobota, 22 listopada 2014

Ozdoby choinkowe

We wtorek 25 XI   rodzice pomagali swoim pociechom robić ozdoby bożonarodzeniowe. Był to pracowicie, ale twórczo i miło spędzony czas.  Oto niektóre  owoce tej pracy




czwartek, 20 listopada 2014

Zaproszenie

Bajka o małym Grzesiu
W tym roku  bierzemy  udział w IV edycji Akcji Dzieci-Dzieciom.  W  formie zabawowej przedstawimy zagadnienia związane z profilaktyką  Przygotowaliśmy  sztukę na motywach „Bajki o małym Grzesiu”. Premiera  odbędzie się  30 listopada 2014 r. podczas „Bajkowego Festiwalu Teatralnego" w Pałacu Kultury i Nauki, w Teatrze Lalka.
Program całej imprezy:

środa, 19 listopada 2014

Próba przedstawienia

Okazuje się,że próba w teatrze może odbyć się 25 listopada w godz 14:00 - 15:00.
 Po wtorkowych lekcjach ok 12:45 wyjeżdżamy na próbę. Zabieramy ze sobą rekwizyty. Wrócimy ok 16:00 /jeśli nie będzie korków/

piątek, 14 listopada 2014

Spotkanie z rodzicami

18 listopada o 17:00 zapraszam rodziców na spotkanie.Przedstawiciel rodziców do RR przedstawi  bieżące sprawy. Omówimy postępy uczniów w nauce i organizację przedstawienia "Bajka o małym Grzesiu" w Teatrze Lalka,

Rozstrzygnięcie konkursu o Powstaniu Warszawskim

14 listopada odbyła się uroczystość podczas której wręczono wyróżnienia i nagrody w Powiatowym Konkursie o Powstaniu Warszawskim. W kategorii klas 1 – 3 „Powstanie Warszawskie jako motyw w malarstwie”
 III miejsce zajęła Gabriela Dawid,
 IV miejsce – Zofia Godlewska. 
Jury wyróżniło też prace Hanny Dobrowolskiej, Jakuba Wimmera i Neli Żochowskiej.
Gratulujemy!



Spotkanie z pisarką

Hymn narodowy towarzyszy nam zawsze, kiedy dzieje się coś ważnego, podniosłego. Czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek, jak powstał nasz hymn? Co oznaczają słowa kolejnych zwrotek? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w książce Małgorzaty Strzałkowskiej „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy”. 12 listopada gościliśmy autorkę tej publikacji.  Uczniowie mogli dowiedzieć się o narodzinach „Mazurka Dąbrowskiego”, o drodze jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w pieśń narodową i hymn państwowy. Pani Strzałkowska  przytaczała kolejne zwrotki analizując ich treść. Zwróciła szczególną uwagę słuchaczy na pierwsze słowa hymu
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Józef Wybicki wierzył w odrodzenie Polski i w  pieśni dawał na to nadzieję. A skoro my, Polacy, żyjemy, Polska też żyje - w naszych sercach i naszych umysłach -  podkreślała pisarka. Wysłuchaliśmy nagrania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” wg rękopisu z 1797 roku i zapisu nutowego z 1800 roku a także nagrania pozytywki z melodią  Mazurka Dąbrowskiego.  Autorka namawiała do odwiedzenia Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Przypomniała o symbolach narodowych i o właściwym zachowaniu się podczas wykonywania hymnu. Zwróciła uwagę, że powinniśmy  zgodnie świętować, pilnie  uczyć się i uczciwie pracować. Patriotyzm ważny jest   szczególnie dziś, „(…)gdy istnieją w przestrzeni publicznej głosy podważające sens wzrastania człowieka w atmosferze odziedziczonego dorobku kulturalnego narodu” - jak pisze Jan Żaryn w przedmowie książki. Na zakończenie spotkania pani Małgorzata Strzałkowska przedstawiała  korzyści wynikające z sięgania po książkę. Zachęcała również do  szukania wiadomości w Internecie, ale przestrzegała przed nierzetelnymi informacjami.  Potem, z życzeniami miłego czytania, złożyła autografy w najbardziej popularnej tego dnia książce w szkole.
 Ta  niezwykła lekcja historii odbyła się w niecodziennych okolicznościach, bowiem obchodziliśmy dziś  w naszej szkole 96 rocznicę odzyskania niepodległości.

sobota, 8 listopada 2014

12 listopada

12 listopada przychodzimy do szkoły w stroju galowym. Na drugiej lekcji będzie apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, a na trzeciej spotkanie autorskie z pisarką - Małgorzatą Strzałkowską.

wtorek, 4 listopada 2014

Niezwykły gość






Origami to sztuka składania   papieru znana w Japonii od najdawniejszych czasów, dziś bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna. Nieomal każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat zwierząt i innych postaci czy przedmiotów.  Składanie przynosi dużo radości i satysfakcji, a jednocześnie doskonali wyobraźnię i umiejętności matematyczne, integruje pracę obu półkul mózgowych. W czasie manipulowania papierem uczniowie bez trudu odnajdują przekątne kwadratu, przeliczają , porównują kąty, dzielą boki i kąty na połowę, odnajdują figury geometryczne. Wszystkie te czynności to zabawa, której efektem są małe dzieła: kwiaty, zwierzęta, pudełka, kusudamy.




4 listopada gościliśmy Yu Koyanagi – Japończyka, który tak jak my, pasjonuje się tą sztuką. Składa wiele form, ale najbardziej lubi zwierzęta. Yu podkreślał, że japoński żuraw  to symbol pomyślności i pokoju .  Legendy japońskie mówią, że żurawie żyją 1000 lat. Dlatego też Japończycy wierzą, że złożenie tysiąca  żurawi przynosi dobre zdrowie, długie życie i szczęście, nie tylko dla osoby składającej, ale również dla osoby obdarowanej. Prosił, żeby opowiedzieć dzieciom  najsłynniejszą historię o  12 – letniej Sadako Sasaki, która chorowała na popromienną białaczkę. Porozumiewaliśmy się po angielsku, gdyż nasz gość niewiele mówi po polsku, języka polskiego dopiero się uczy. Mogliśmy się przekonać, że język japoński brzmi naprawdę egzotycznie. Jednak kiedy zaczęliśmy składać,  niepotrzebne były żadne słowa. Z pięknego, japońskiego papieru każdy złożył  dla siebie samurajską czapkę. Yu podpisał je. Potem wspólne tworzyliśmy  papierowe wielościany.   Nasz gość w kilka sekund zręcznie manipulując papierem wyczarował  też sześcioramienną gwiazdkę. To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy właściwie od fantazji Origami stało się w Japonii jednym z niezbędnych elementów wychowania dziecka, rozwijania jego wyobraźni poprzez umożliwienie samodzielnego tworzenia.  Sztuka ta uczy koncentracji i logicznego myślenia. Yu Koyanagi  zachęcał wszystkich do rozwijania swoich pasji. Origami przecież nie potrzebuje żadnych narzędzi, wystarczą tylko dwie ręce. Warto kierować  się przesłaniem „Gdy skutecznie używamy własnych rąk, nasze serca najbardziej przepełnione są pokojem”. Uczniowie klasy 2a też próbują doskonalić się poprzez tworzenie papierowych form.





piątek, 31 października 2014

Origami po japońsku

We wtorek  4 listopada gościć będziemy pasjonata origami. Tak jak my, składa papierowe cudeńka. Pochodzi z Japonii. Nazywa się Yu Koyanagi.

Konkurs recytatorski

Szkoła Aktywności Twórczej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Świat marzeń, snów i wyobraźni w poezji polskiej." Organizatorzy zachęcają do zaprezentowania utworów, które wskażą, jak wielką siłą jest wyobraźnia. Chętni mogą zgłaszać się do 3 listopada. Eliminacje szkolne planowane są w połowie listopada.

W rezydencji króla

Łazienki Królewskie, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, to niezwykłe i magiczne miejsce, które zwiedzaliśmy w czwartkowe przedpołudnie. Pierwszym obiektem jaki podziwialiśmy był Pomnik Chopina.  Kompozytor  przedstawiony jest  pod stylizowaną, mazowiecką wierzbą.
Zwiedzaliśmy  Pałac na Wyspie.  Wsłuchani w opowieści audioprzewodnika dowiedzieliśmy się,  jakie znaczenie w życiu człowieka ma sztuka. Z niezwykle pięknych obrazów odczytaliśmy cechy dobrego króla tj. męstwo, sprawiedliwość, mądrość i łaskawość. Gościliśmy w sali, w której odbywały się obiady czwartkowe.
Spacer po parku długo zostanie w naszej pamięci. Orzeszkami częstowaliśmy biegające po zeschłych liściach wiewiórki. Trochę wystraszone skradały się do smakołyków, a dostojny paw chętnie pozował do zdjęcia.
Druga część naszej wycieczki to warsztaty teatralne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Odczytywaliśmy piktogramy i pod czujnym okiem aktorów teatru Baj odgrywaliśmy scenki.





wtorek, 28 października 2014

Wycieczka

W czwartek po pierwszej lekcji o  godzinie 8:45 jedziemy na wycieczkę. Najpierw zatrzymamy się w Łazienkach Królewskich, gdzie z audioprzewodnikiem wyruszymy na spacer. Potem są  zaplanowane interaktywne warsztaty edukacyjne bezpieczeństwa ruchu drogowego, których organizatorem są Tramwaje Warszawskie i Teatr Baj w ramach kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni. Wracamy ok13:15. Należy zabrać ze sobą drugie śniadanie.Przychodzimy do szkoły na ósmą.

sobota, 25 października 2014

Bajka profilaktyczna


Dawno, dawno temu, w pewnej małej wiosce mieszkał sobie z rodzicami mały chłopiec o imieniu Grześ. Chłopiec ten bardzo lubił bawić się, ale najbardziej na świecie uwielbiał jeść słodycze. Duuuużo słodyczy. Pewnego dnia, podczas okresowej kontroli u Dentysty, Pan doktor poinformował mamę Grzesia, że chłopiec ma próchnicę. Mama - Halinka, bardzo tłumaczyła chłopca, ale ostatecznie obiecała Panu Doktorowi, że ograniczy synkowi dostęp do słodyczy.
Po wizycie, mały Grześ wrócił z mamą do domu. Był tak zasmucony, że nie rozmawiał z tatą, i nie oglądał nawet bajek, tylko szybko poszedł spać.
W nocy, gdy słodko spał, przyśniła mu się pewna niesamowita historia o małym krasnoludku, który pracował w potężnych zębowych kamieniołomach. Codziennie sprzątał i sprzątał, i zupełnie nie mógł zrozumieć skąd biorą się te potężne góry kamienia, no i te straszne strachy-próchniaki, które zjadają białe góry.
Sen Grzesia był tak realny, że chłopczyk przebudził się z lekkim przerażeniem i natychmiast pobiegł do sypialni rodziców. Opowiedział cały sen mamie. Opisał nawet jednego stracha-próchniaka, który był cały czarny. Mama przytuliła synka i ponownie utuliła go do snu.
Rano, mały Grześ obudził się z uśmiechem na twarzy i z pewnym planem. Postanowił rozśmieszyć rodziców. Sobotni poranek był bardzo słoneczny, a rodzice jeszcze smacznie spali. Grześ w miejsca z którego ostatnio wypadły mu 4 zęby, wsadził sobie śmiej-żelki! Zakradł się następnie do sypialni rodziców, otworzył usta i wrzasnął tak, że rodzice mało nie pospadali z lóżka. Gdy już ochłonęli, i zauważyli swojego synka z buzią pełną wystających żelków, niemalże pękli ze śmiechu… Przy wspólnym sobotnim śniadaniu, rodzice wytłumaczyli Grzesiowi, że nie ma się czego bać, choć strachy-próchniaki istnieją. Ważne jest tylko, abyś codziennie mył bardzo dokładnie swoje zęby. Wtedy próchnica ustąpi, a nowe stałe zęby, które będą ci wyrastały, nigdy nie zostaną przez nią zaatakowane. Dzięki temu, będziesz miał zawsze zdrowe zęby, powiedziała mama!
Od tego dnia, mały Grześ już codziennie po każdym posiłku myje zęby, a jego szczoteczka do zębów stała się jego ulubionym „przyjacielem”.
I wszyscy żyli długo i szczęśliwie….
Redakcja: Leonardo, Prezes Fundacji Dzieci-Dzieciom

czwartek, 9 października 2014

Ogólnopolski konkurs plastyczny


Zapraszamy do udziału w III ogólnopolskiej edycji konkursu „Moje miasto … i mój region za 100 lat” adresowanego do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych
 Forma pracy: praca plastyczna wykonana dowolną techniką, w formacie A-3,  nie dopuszcza się prac przestrzennych.

Każda praca powinna posiadać dołączony opis zawierający:
- imię i nazwisko uczestnika, wiek/klasę, dokładną nazwę szkoły wraz z kodem pocztowym, telefon szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.
Liczba prac przesłanych do konkursu przez poszczególne placówki jest nieograniczona
Prace konkursowe należy dostarczyć drogą pocztową lub osobiście do dnia 14.11.2014 r.

Konkurs recytatorski

Pola Decyk i Julia Gawerek będą reprezentować nas w etapie gminnym Konkursu Recytatorskiego dot twórczości ks. Jana Twardowskiego.W piątek  10 października będziemy trzymać kciuki!

piątek, 3 października 2014

Jedziemy na olimpiadę




Barwna atmosfera igrzysk olimpijskich przyciąga miliony ludzi na całym świecie. Chcieliśmy  poczuć namiastkę olimpijskich  zmagań. Podczas zajęć „Jedziemy na olimpiadę” ekspozycja Muzeum Sportu i Turystyki zmieniła się w stadion, na którym odbywała się ceremonia otwarcia igrzysk.  Atmosferę  dopełniały  liczne eksponaty związane z igrzyskami olimpijskimi: oryginalne medale, maskotki, pochodnie i flaga olimpijska.  W czasie zajęć zapoznaliśmy się  z historią igrzysk, symbolami olimpijskimi oraz najwybitniejszymi polskimi olimpijczykami.  Słuchaliśmy relacji komentatora z biegu, w którym Janusz Kusociński zdobył dla Polski pierwszy, złoty  medal olimpijski. Po wysłuchaniu opowieści dotyczącej historii ognia olimpijskiego oglądaliśmy oryginalne pochodnie olimpijskie.
Wytrwała praca połączona z talentem  pozwala spełniać marzenia. Ważne, aby, i w sporcie, i w życiu postępować fair play.